close
تبلیغات در اینترنت
شیعه
loading...

گروه عطش

شیعه

روايتي است که شيخ صدوق از محمد بن عثمان عَمْري نقل کرده که

گفت : هنگامي که حضرت مهدي عليه السلام متولد شد نوري از بالاي سرش تا بر فراز آسمان درخشيد.

سپس وقتي آن حضرت متولد شد پرندگان سفيدي از آسمان فرود آمدند ، و بالهاي خود را بر سر و صورت و ساير اعضاي بدنش کشيدند ، سپس به آسمان پرواز کردند ،

آنگاه حضرت امام حسن عسکري عليه السلام فرمود : آنها فرشتگان بودند
که براي تبرّك به اين نوزاد فرود آمدند و هرگاه اين فرزند ظهور کندو هرگاه اين فرزند ظهور کند آنها ياران اويند .

حسین ابوعلی بازدید : 76 جمعه 23 خرداد 1393 زمان : 3:58 نظرات ()

از عمار ياسر نقل است كه گفت ، در مقابل على (ع ) بودم ناگاه بر آن حضرت مردى وارد شد و گفت : يا اءميرالمؤ منين من شكايت دارم از مصيبتى كه بر من وارد شده و مرا مريض كرده است . آن حضرت فرمود: قصه تو چيست ؟
عرض كرد: فلان شخص زن مرا گرفته  بين من و زن من جدايى انداخته است حال آنكه من شيعه شما هستم .
آن حضرت فرمان داد كه آن فاسق فاجر را نزد من بياور.
مرد آن شخص را به حضور آن حضرت آورد. عمار ياسر مى گويد: ديدم به دست على (ع ) چوب دستى ، وقتى مرد خيانتكار مقابل على (ع ) قرار گرفت ، آن حضرت

فرمود: يا لعين بن العين الزنيم آيا ندانسته اى كه من آگاه هستم به چشم خيانتكار و چيزهائى كه در سينه پنهان است و نمى دانى كه من حجت خدا در زمين هستم .                

 


پس با چوب دستى كه در دست آن جناب بود به پهلوى آن مرد زد و فرمود: بنشين خداى تو را لعنت كند، عمار ياسر گفت : به ذات حضرت حق قسم است كه ديدم آن لعين را كه خداوند او را به لاك پشت تبدیل كرده بود.


سپس آن حضرت فرمود: خداوند روزى كرد تو را در هر چهل روز يك آب آشاميدن و مسكن تو صحراى خشك و بى آب و علف است .
پس آن حضرت اين آيه را تلاوت فرمود: (و لقد علمتم الذين اعتدوا فى السبت و قلنا لهم كونوا قردة خاسئين ) اين آيه راجع به مسخ شدن يهود به صورت ميمون است .

مناقب اهل بيت ، ص 189 و 190

 

حسین ابوعلی بازدید : 39 پنجشنبه 21 فروردين 1393 زمان : 17:18 نظرات ()

حضرت کاظم عليه السلام فرمودند:

(ولاية علي مکتوب في جميع صحف الأنبياء ولن يبعث الله نبيّاً إلاَّ بنبوّة محمّد وولاية وصيّه علي عليه السلام).

ولايت حضرت علي در تمامي کتابهاي آسماني انبياء نوشته شده بود وخدا هيچ پيامبري را به نبوت برانگيخته نکرد مگر اينکه او مامور به دعوت خلق به سوي نبوت محمد(ص) و ولايت وصي او علي عليه السلام بود.

 اين مطلب در کتب اهل سنت نيز به صراحت يافت مي شود. پيامبر اکرم صلى الله عليه وآله وسلم در گزارش سفر معراج فرمودند: فرشته اي بسوي من آمد وگفت: اي محمد از (ارواح) پيامبراني که بيش از تو فرستاديم بپرس که بر چه چيز مبعوث شدند. من پرسيدم. آنان گفتند: بر ولايت تو و ولايت علي بن ابي طالب مبعوث شده بوديم.

 

حسین ابوعلی بازدید : 23 چهارشنبه 16 بهمن 1392 زمان : 14:34 نظرات ()

قبل از اينکه چد ما حضرت آدم عليه السلام آفريده شود وما به خلقت جسماني به اين دنيا منتقل شويم   ،     خداوند متعال ارواح همه انسانها را آفريده ودر آن عالم، در حالي که همه ارواح حضور داشتند، معرفت خويش را بههمه ارزاني داشت و بر بندگي خود از آنان ميثاق گرفت.

آن گاه خداوند متعال، پيامبر اکرم وامير المومنين عليه السلام وديگر پيشوايان معصوم ودر پايان، حضرت مهدي عليه السلام و غيبت و ظهور آن حضرت در آخر الزمان را بر همه ارواح ارزاني داشت و همگان را به پذيرش ولايت آنان آزمود.

در اين آزمايش، که در عالم قبل برگزار شد، همچون آزمايش هاي بعدي آن در دنيا (غدير، سقيفه، عاشورا و...) همه ايمان نياورده _ با آنکه بر آنان اتمام حجت شده بود _ برخي با آن به مخالفت برخاسته، به علت مخالفت با حکم خدا، کافر قلمداد شدند.حسین ابوعلی بازدید : 35 شنبه 14 دي 1392 زمان : 1:42 نظرات ()

پشیمانی ابلیس در واقعه ی عاشورا !؟؟

پدر آیت الله سید محمدتقی مدرسی نقل می کند: عصر عاشورای سال 61 هجری ، شیطانک ها دیدند که ابلیس سرکرده ی آنان ، به سر و صورت می زند و می گرید گفتند: امروز که تو باید خوشحال باشی از چه رو پریشانی و گریان؟

گفت: اشتباه بزرگی کردم که این جماعت را واداشتم که حسین را بکشند

گفتند:چطور؟ مگر تو نمی خواستی این جمع به ظاهر مسلمان ، راهی جهنم شوند؟ و مگر نشدند؟

گفت:چرا چنین شد ولی از این نکته غفلت کرده بودم که با این کار ، باب رحمت الهی به روی مردم باز می شود هرکس به نحوی خود را در دستگاه امام حسین [علیه السلام] جای می دهد و از شفاعت او بهره مند می گردد.

منبع:داستانهای روح فزا ص  127   

 


حسین ابوعلی بازدید : 41 سه شنبه 03 دي 1392 زمان : 23:46 نظرات ()

زاهدان و عابدانی که پیوندی با جهاد و شهادت و مبارزه ندارند،خواسته یا ناخواسته دوستدار امام غائب اند نه امام قائم...مطلوب اینان غائب آل محمد(ص)است نه قائم آل محمد.گام اول ما برای فتح الفتوح بزرگ اول فتح دلهایی است که در محاصره گناه است و با تسخیر آن فتح خیبر بزرگ اتفاق می افتد.
فتح و نصر قطعا نزدیک است ولی ای کاش که دلهایمان هم به فتح و نصر نزدیگ تر میکردیم ای کاش کمی با تدبیر و آزادمنش تر در رفتار و کردارمان بودیم.

نگاره: ‏زاهدان و عابدانی که پیوندی با جهاد و شهادت و مبارزه ندارند،خواسته یا ناخواسته دوستدار امام غائب اند نه امام قائم...مطلوب اینان غائب آل محمد(ص)است نه قائم آل محمد.گام اول ما برای فتح الفتوح بزرگ اول فتح  دلهایی است که در محاصره گناه است و با تسخیر آن فتح خیبر بزرگ اتفاق می افتد.
فتح و نصر قطعا نزدیک است ولی ای کاش که دلهایمان هم به فتح و نصر نزدیگ تر میکردیم ای کاش کمی با تدبیر و آزادمنش تر در رفتار و کردارمان بودیم.‏
مصطفی قنواتی بازدید : 23 یکشنبه 01 دي 1392 زمان : 12:59 نظرات ()

در این باره

حضرت باقر عليه السلام فرمودند:

خداوند از پيامبران اولو العزم عهد گرفت به اينکه: من پروردگار شما ومحمد پيامبر من وعلي امير مومنان بوده، جانشينان او صاحب ولايت وخزانه دار علم من خواهند بود ومهدي کسي است که توسط او دينم را ياري کرده، دولتم را ظاهر مي سازم وبه واسطه او از دشمنانم انتقام مي گيرم وبه واسطه او در زمين، با اشتياق يا کراهت بندگي خواهم شد. همه آنها گفتند: پروردگارا به همه مطالب فوق اقرار کرده شهادت مي دهيم. ولي آدم (توقف نموده) نه انکار کرد ونه اقرار نمود، لذا مقام اولو العزمي براي آن پنج پيامبر، به علت پذيرش ولايت مهدي تثبيت شده، براي آدم اين مقام قرار نگرفت. زيرا او نسبت به مهدي (در ابتداء امر) اقرار ننمود. آن گاه امام عليه السلام به اين آيه شريفه استناد کردند:

(وَلَقَدْ عَهِدْنا إِلى آدَمَ مِنْ قَبْلُ فَنَسِيَ وَلَمْ نَجِدْ لَهُ عَزْماً)

ما از قبل بر آدم عهدي کرديم، ولي آدم عهد ما را فراموش کرد وما او را صاحب عزم نيافتيم.

 


ya ali بازدید : 159 سه شنبه 26 آذر 1392 زمان : 15:19 نظرات ()

ابن شهرآشوب درکتاب مناقب ازابوحمزه ثمالی نقل می کند:روزی نزدامام سجاد(ع) بودم که عبدالله بن عمرآمد و گفت :ای فرزند حسین.شماگفته اید:یونس که گرفتار ماهی شد و آن مصایب رادید بخاطر این بوده که وقتی ولایت جدم براو عرضه شد توقف کرد و دچار تردید شد؟

 

حضرت فرمود:...

 

 

ya ali بازدید : 44 جمعه 01 آذر 1392 زمان : 11:36 نظرات ()

چرا عده‌اي با غدير مشكل پيدا كردند، سؤالي كه هميشه ذهن آدمي را به خود مشغول مي‌دارد. مخصوصاً وقتي نگاهت به غدير، نگاهي است كه مي‌خواهي از تعامل مردم زماني با امام عصر خود براي مردم اين زمان با امام عصرمان درسي بگيري چه شد كه از صدهزار نفري كه در غدير بودند و با علي عليه السلام بيعت كردند، فقط عده‌اي انگشت شمار ماندند؟

ادامه ی مطلب...

مصطفی قنواتی بازدید : 22 دوشنبه 29 مهر 1392 زمان : 10:34 نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

۲۵ نکته که هر شیعه باید درباره حضرت مهدی(عج) بداند!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

حضرت مهدی (عج) دستوراتی را که خداوند به حضرت رسول داده است را جامه عمل خواهد پوشاند.دانش و اطلاعات مربوط به آخرالزمان را خداوند از طریق حضرت جبرئیل به رسول گرامی اسلام داده است. و رسول اکرم نیز این دانش را که از طریق الهامات برای وی منکشف گردیده است، از طریق احادیث با دیگر مسلمانان در میان گذاشته است. حضرت مهدی (عج) بصورت کامل از این دستورات الهی ، که پیشتر بر پیامبر اکرم نازل شده است، اطاعت خواهد کرد.

حضرت مهدی (عج) به عنوان کسی که در عشق و ترس از خدا به سر می برد، به تلاش بی وقفه خود در راستای اجرای دستورات الهی ادامه خواهد داد. او با گسترش عشق، علم، هنر، اخلاق حسنه، صلح،و خردورزی، اخلاق و سیرت اسلامی را در تمام جهان مستقر خواهد کرد.

دستوراتی که از طریق الهام بر قلب مبارک حضرت رسول نازل شده و اجرای آنها بر حضرت مهدی(عج) واجب می باشد، از این قرار است:

 

 

 

۱- حضرت مهدی (عج) خونی نخواهد ریخت.

مصطفی قنواتی بازدید : 37 سه شنبه 23 مهر 1392 زمان : 10:57 نظرات ()
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  اگرشمامدیروبلاگ بودید بیشترچه پست هایی میگذاشتید؟
  پیوندهای روزانه
 • منجی (7)
 • آرشیو لینک ها
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 281
 • کل نظرات : 95
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 23
 • بازدید امروز : 80
 • باردید دیروز : 48
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 164
 • بازدید ماه : 953
 • بازدید سال : 5,162
 • بازدید کلی : 73,033
 • کدهای اختصاصی